Vedenie F1 ukončilo s Ruskom zmluvy, po vojenskej invázií sa Veľká cena Ruska definitívne ruší

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Vedenie formuly 1 vo štvrtok rozhodlo, že Veľká cena Ruska sa po ruskej vojenskej invázií na Ukrajinu definitívne ruší. F1 pred niekoľkými dňami oznámila, že tohtoročné preteky v Soči, ktoré sa mali konať 25. septembra, sa neuskutočnia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Po následných diskusiách sa však vedenie šampionátu najrýchlejších štyroch kolies rozhodlo zájsť ešte ďalej a úplne ukončilo zmluvu, ktorá mala pre VC Ruska platiť do roku 2025.

V budúcom roku sa však už nemalo jazdiť v Soči, ale v okolí Petrohradu. “Formula 1 môže potvrdiť, že ukončila zmluvu s Veľkou cenou Ruska. Rusko nebude mať v budúcnosti tieto preteky,” uviedla F1 vo vyhlásení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Už minulý týždeň ohlásil štvornásobný šampión F1 Nemec Sebastian Vettel aj niekoľko ďalších pilotov, že v Rusku odmietajú súťažiť. A to ani v prípade, že by sa Veľká cena Ruska konala podľa pôvodného plánu. Tohtoročný šampionát efjednotky sa začne 20. marca Veľkou cenou Bahrajnu v Sachire a bez podujatia v Soči by mal obsahovať 22 pretekov.

Viac k témam: F1 Formula 1, Veľká cena Ruska
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedenie F1 ukončilo s Ruskom zmluvy, po vojenskej invázií sa Veľká cena Ruska definitívne ruší © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: