V Turkménsku si volia prezidenta, na miesto Gurbangulyho Berdymuhamedova kandiduje jeho syn Serdar

13.3.2022 (Webnoviny.sk) – Turkméni v sobotu volia v prezidentských voľbách, ktoré by mohli predstavovať vznik politickej dynastie v krajine. Za nástupcu doterajšieho prezidenta Gurbangulyho Berdymuhamedova kandiduje jeho 40-ročný syn Serdar. Ten čelí symbolickej konkurencii ôsmich ďalších kandidátov, medzi ktorými je námestník regionálneho guvernéra či poslanec.

Serdar Berdymuhamedov pôsobil na viacerých vládnych postoch, naposledy ako vicepremiér krajiny, ktorý sa priamo zodpovedá svojmu otcovi. „Mojím hlavným cieľom je pokračovať na slávnej ceste rozvoja vybudovanej počas 30 rokov samostatnosti a úspešne realizovať programy zamerané na zabezpečenie vysokej úrovne sociálnych podmienok pre ľudí,“ vyjadril sa počas televízneho prejavu o svojich plánoch.

Žiadne voľby v postsovietskom Turkménsku sa nedajú považovať za ozajstnú politickú súťaž, konštatuje agentúra AP. Počas posledných volieb v roku 2017 tiež proti Berdymuhamedovi, ktorý je pri moci od roku 2006, kandidovalo osem ľudí, no všetci vyjadrili podporu jeho vláde a Berdymuhamedov získal 97 percent hlasov.

Viac k témam: Prezidentské voľby, Vicepremiér
Zdroj: Webnoviny.sk – V Turkménsku si volia prezidenta, na miesto Gurbangulyho Berdymuhamedova kandiduje jeho syn Serdar © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: