V Starej Ľubovni a v Kežmarku otvoril Kaufland moderné K Parky, ďalšie pribudnú v piatich slovenských mestách

13.6.2023 (SITA.sk) – V Starej Ľubovni a v Kežmarku otvorili v týchto dňoch zástupcovia reťazca a mesta atraktívne športovo- oddychové areály určené pre mladú generáciu. Kaufland ich venoval slovenským mestám, ktoré  v hlasovaní verejnosti získali najviac hlasov.

Úspešný projekt spustil obchodný reťazec s cieľom, aby deti a mládež vymenili virtuálny svet pri smartfónoch či počítačoch za pohyb na čerstvom vzduchu. Vlani vďaka nemu vyrástlo 7 moderných K Parkov v Košiciach Poľov, na košickom Sídlisku Ťahanovce, v Dolnom Kubíne, Rimavskej Sobote, Rožňave, Sabinove a v bratislavskej štvrti Devínska Nová Ves. Hlasovanie verejnosti, ktorá sa zapojila aj do druhého ročníka, rozhodlo o nových víťazných miestach, v ktorých športovo- oddychové areály pribúdajú naprieč celým Slovenskom.

“Tento rok sme otvorili moderné K Parky v Starej Ľubovni a v Kežmarku, no čoskoro ich na Slovensku vyrastie ďalších päť. Pribudnú v Považskej Bystrici, Šamoríne, Lučenci a na dvoch košických sídliskách,” vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa Kaufland Slovenská republika v.o.s. “K Parky ponúkajú deťom a tínedžerom množstvo príležitostí na pohyb aj zábavu s rovesníkmi. Ich súčasťou je lezecká stena, workoutová konštrukcia, streetballové ihrisko či pingpongový stôl, ale aj priestor, kde môžu jazdiť na kolobežke alebo na skateboarde. Teší nás, že mladá generácia si tieto moderné ihriská obľúbila, že sa na nich pravidelne stretáva a trávi tam čas pri zmysluplných športových aktivitách.”

Slávnostné otvorenie v Starej Ľubovni a Kežmarku si obyvatelia miest a blízkeho okolia užili aj vďaka bohatému programu. O zábavu sa postarali obľúbení moderátori, populárni raperi aj dídžeji a nechýbali ani tréningy jazdy na kolobežke či na skateoboarde, ktoré viedli skúsení profesionáli. Nové moderné K Parky oceňujú aj zástupcovia miest, ktorí uvítali, že deti a mládež získali atraktívny priestor na spoločnú zábavu s priateľmi a aktívny pohyb.

“Veľmi sa teším, že v Starej Ľubovni pribudne ďalšie kvalitné športovisko. Chcem sa poďakovať spoločnosti Kaufland za skvelú myšlienku, ktorou podporuje mladú generáciu pri trávení voľného času, realizátorovi stavby a tiež všetkým Staroľubovňanom. Ich hlasy pomohli mestu k tomu, aby v ňom toto krásne dielo mohlo vzniknúť,” povedal primátor Starej Ľubovne PhDr. Ľuboš Tomko.

“Už teraz sa teším, ako sa na novom ihrisku bude ozývať detský smiech a radosť. Projekt ihriska sme pre naše mesto vyhrali vďaka vytrvalej snahe Kežmarčanov, ktorí sa zaslúžili o to, že Kežmarok s viac ako 119 431 hlasmi skončil v súťaži ako prvý. Je naozaj motivujúce vidieť, čo všetko sa dá dokázať, keď sa ľudia zomknú a spoločná snaha prinesie úspech,” vyjadril sa primátor mesta Kežmarok PhDr. Mgr. Ján Ferenčák, MBA.

Projekt, ktorý sa u slovenskej verejnosti stretol s obrovským záujmom, aktuálne pokračuje 3. ročníkom. Pre mestá či mestské časti, ktoré chcú súťažiť o moderný Kaufland Park, je už spustené prihlasovanie, kde v termíne od 2.5.2023 do 15.6.2023 musia potvrdiť svoj záujem registráciou na www.kauflandpark.sk, O siedmich víťazných lokalitách, v ktorých obchodný reťazec vybuduje nové športovo-oddychové areály v priebehu budúceho roka, opäť rozhodne hlasovanie verejnosti.

Informačný servis

Viac k témam: K Park, PR
Zdroj: SITA.sk – V Starej Ľubovni a v Kežmarku otvoril Kaufland moderné K Parky, ďalšie pribudnú v piatich slovenských mestách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: