V rámci projektu nainštalujú v Považskej Bystrici vtáčie búdky a domčeky pre hmyz

28.8.2021 (Webnoviny.sk) – Považskobystrická radnica uspela s projektom Zelené mesto – živé mesto v grantovej schéme Zelené oči z dielne Trenčianskeho samosprávneho kraja. Vďaka získaným finančným prostriedkom budú vo viacerých lokalitách mesta nainštalované vtáčie búdky a domčeky pre hmyz.

Ako informovala radnica na sociálnej sieti, úspešným projektom chce prispieť k ochrane biodiverzity. „Osadením vtáčích búdok a domčekov pre hmyz vytvoríme vhodné hniezdne podmienky, ktoré prispejú k ochrane vtáctva v našom regióne a zároveň poskytnú hmyzu úkryt a priestor na jeho rozmnožovanie v mestskom prostredí,” uviedla radnica.

V rámci projektu bude osadených 22 vtáčích búdok a 22 domčekov pre hmyz. „Prvá vtáčia búdka a hmyzí domček budú osadené na lúke pod Tromi vežami už v pondelok 30. augusta. Ostatné pribudnú v rôznych lokalitách popri Domanižanke, na Kalvárii, na mestských sídliskách, ale i v mestských častiach,” dodala radnica.

Viac k témam: biodiverzita, ekologické trendy, hmyz, vtáčie búdky, životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – V rámci projektu nainštalujú v Považskej Bystrici vtáčie búdky a domčeky pre hmyz © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: