V rámci kauzy Očistec má súd schvaľovať dohody s ďalšími policajtmi

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na utorok 3. mája verejné zasadnutie s obvinenými bývalými policajtmi Milanom Žáčikom a Ivanom Bobockým Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v ich prípade konkrétne podal na súd návrh dohody o vine a treste.

Orgány činné v trestnom konaní Milanovi Žáčikovi a Ivanovi Bobockému pripisujú činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Bývalí príslušníci Národnej kriminálnej agentúry boli vyčlenení na samostatné konanie v rámci kauzy Očistec.

Podľa medializovaných informácií sa obvinení mimo iného v minulosti podieľali na sledovaní vtedajších opozičných politikov, konkrétne súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) alebo špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

V rámci akcie Očistec zadržali koncom roka 2020 viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Stíhaní sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy alebo trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa. V kauze figurujú okrem iných aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško alebo bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer.

Viac k témam: Kauza Očistec, Korupcia, Úplatok, Zločinecká skupina, Zneužitie právomoci verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – V rámci kauzy Očistec má súd schvaľovať dohody s ďalšími policajtmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: