V prípade prípravy vrážd prokurátorov sa pred súd postavil nový svedok. Pracoval na pumpe, kde sa mala dohodnúť ich likvidácia

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v utorok pokračuje obnovený proces týkajúci sa vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorý je spojený s prípadom prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Konkrétne súd predvolal svedka, ktorého výsluch navrhla obhajkyňa obžalovaného Darka Dragiča. Svedok však povedal, že obžalovaných pozná len z médií a o skutkoch, ktoré sú predmetom obžaloby, počul tiež len z médií.

Stretnutie na pumpe

Svedok pracoval na prelome rokov 2017 a 2018 na benzínovej pumpe v Zelenči pri Trnave. Dôvodom jeho predvolania súvisí s tým, že na predmetnej pumpe malo prísť k stretnutiu zameranému na prípravu vrážd prokurátorov.

Svedok potvrdil, že od januára do apríla 2018 čerpacia stanica prechádzala rekonštrukciou a fungovala v obmedzenom režime. „Srbských občanov tam bolo určite veľa, pretože pracovali v Peugeote,” povedal svedok. Dragiča však podľa vlastných slov nepozná.

Súd nevykonal niektoré dôkazy

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Kočnera a Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol. ŠTS tak prípad opätovne prejednáva od apríla tohto roka.

Príprava vrážd prokurátorov

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsová aj Dušan Kr. a bosniansky občan Darko Dragič.

Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.

Viac k témam: Príprava vraždy, Súdy, Svedok, Vražda Jána Kuciaka, Výpoveď
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade prípravy vrážd prokurátorov sa pred súd postavil nový svedok. Pracoval na pumpe, kde sa mala dohodnúť ich likvidácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: