V obci Včelince chce súkromný investor vybudovať bitúnok za 450-tisíc eur

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Novostavbu bitúnku a potravinárskeho spracovania mäsa v obci Včelince v okrese Rimavská Sobota chce vybudovať spoločnosť Agroterra spol. s r. o. sídliaca v neďalekej obci Hubovo.

Podľa zámeru, ktorý firma predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), sú celkové orientačné náklady na výstavbu 450-tisíc eur. Plánovaný areál nadväzuje na existujúcu infraštruktúru bývalého poľnohospodárskeho družstva.

Vytvorenie priestorov

Zámerom je vytvoriť priestory pre porážku hovädzieho dobytka, ošípaných, jahniat, oviec a následné spracovanie mäsa so zázemím.

Stavba je navrhovaná pre využitie ako bitúnok, spracovanie masa na takzvanú rozrábku a expedíciu spracovaného mäsa,“ uvádza sa v zámere s tým, že činnosť bude realizovať investor.

Lokalita sa nachádza na východnom okraji obce Včelince vo vzdialenosti približne 880 metrov vzdušnou čiarou od centrálnej časti obce. Investor by chcel s výstavbou začať v závislosti od právoplatnosti rozhodnutia o povolení činnosti, pričom prevádzkovať bitúnok chcú do dvoch rokov od začatia výstavby.

Činnosti spoločnosti

Spoločnosť Agroterra vznikla v roku 1995 v obci Hubovo v Rimavskosobotskom okrese. Podľa jej webovej stránky sú jej hlavnými činnosťami poľnohospodárstvo a chov oviec.

Spoločnosť obhospodaruje približne 900 hektárov pôdy, pričom ornú pôdu tvorí 670 hektárov a trávnatý porast 230 hektárov.

Najdôležitejšími činnosťami spoločnosti je pestovanie krmovín pre zvieratá a chov oviec s cieľom ich predaja tuzemským aj zahraničným spotrebiteľom. Firma má podľa obchodného registra základné imanie vo výške 300 003 eur.

Viac k témam: Bitúnok, Družstvo, Výstavba
Zdroj: Webnoviny.sk – V obci Včelince chce súkromný investor vybudovať bitúnok za 450-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: