V Nových Zámkoch otvorili dlhovú poradňu, ľuďom vo finančnej núdzi pomôžu odborníci

10.4.2022 (Webnoviny.sk) – V Nových Zámkoch v piatok oficiálne otvorili bezplatnú dlhovú poradňu. Na mapu Slovenska tak pribudlo už 20. miesto, kam sa ľudia môžu obrátiť o pomoc pri problémoch so zvládaním svojich dlhov. Novú poradňu prišiel oficiálne otvoriť generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karol Zimmer.

Pomoc pri riešení finančných ťažkostí

„Už aj Novozámčania majú k dispozícií bezplatnú a komplexnú odbornú pomoc pri riešení problémov s dlhmi,“ vyhlásil Zimmer pri príležitosti otvorenia bezplatnej dlhovej poradne v Nových Zámkoch.

V týchto dňoch pribudnú bezplatné dlhové poradne aj v Spišskej Novej Vsi, Trebišove, Žiline, Bardejove, Banskej Štiavnici, Leviciach a Rožňave.

„Nič nestojí v ceste tomu, aby sme počas tohto roka otvorili dlhové poradne vo všetkých 46 mestách, v ktorých pôsobia úrady práce, sociálnych vecí a rodiny,“ dodal šéf ústredia práce a sociálnych vecí.

Poradcovia pomôžu dlžníkom

Od začiatku minulého roka poskytli bezplatné dlhové poradne ekonomické, právne, ale aj psychologické poradenstvo 535 klientom a ich rodinám.

Bezplatné dlhové poradne v sebe spájajú integrované, trojzložkové poradenstvo – právnu, ekonomickú a psychologickú pomoc.

Poradcovia tak pokrývajú všetky aspekty problémov dlžníkov, čo je podľa ústredia práce kľúčovým predpokladom pre efektívne a komplexné riešenie dlhovej situácie.

Viac k témam: Bezplatná dlhová poradňa (BDP), Dlhy, Dlžníci
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nových Zámkoch otvorili dlhovú poradňu, ľuďom vo finančnej núdzi pomôžu odborníci © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: