V Nórsku sa zrútilo lietadlo s vojakmi NATO, zahynuli všetci štyria členovia posádky (video)

19.3.2022 (Webnoviny.sk) – Štyria americkí vojaci zahynuli pri havárii lietadla v Nórsku počas vojenského cvičenia Severoatlantickej aliancie. Informoval o tom v sobotu nórsky premiér Jonas Gahr Store. Ten na mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že nehoda sa stala v piatok večer.

Vojaci zomreli počas misie

Príčinu havárie vyšetrujú. Vojaci, ktorí pri nehode zomreli, sa zúčastňovali na cvičení s názvom Studená odpoveď. „Vyjadrujeme čo najúprimnejšiu sústrasť rodinám vojakov, príbuzným a kolegom z ich jednotky,” uviedol premiér.

Lietadlo V-22B Osprey patrilo americkému námorníctvu. „Stroj mal štvorčlennú posádku a bol na výcvikovej misii v severnom Nórsku,” skonštatovala armáda vo vyhlásení.

Zomreli štyria členovia posádky

Pristáť mal tesne pred 18:00 hodinou. Polícia uviedla, že na miesto ihneď vyrazila pátracia a záchranná misia. V sobotu o 1:30 hodine polícia prišla na miesto nehody a potvrdila, že štyria členovia posádky sú mŕtvi.

Vojenské cvičenie NATO v Nórsku sa uskutočňuje každý rok a nesúvisí s vojnou na Ukrajine. Tohto roku sa na ňom zúčastňuje približne 30-tisíc vojakov, 220 lietadiel a 50 plavidiel z 27 krajín.

Fínsko a Švédsko, ktoré nie sú členmi NATO, sa na cvičení tiež zúčastňujú. Cvičenie sa začalo 14. marca a potrvá do 1. apríla.

Viac k témam: Havária lietadla, Úmrtie, Vojaci NATO, Vojenská misia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nórsku sa zrútilo lietadlo s vojakmi NATO, zahynuli všetci štyria členovia posádky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: