V Martine prechádza základným vojenským výcvikom 139 frekventantov

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – V priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine v súčasnosti prechádza základným vojenským výcvikom 139 frekventantov.

Aktuálne prebieha tretí zo siedmich výcvikových týždňov, ktorý ich pripraví na ďalšiu službu v Ozbrojených silách SR (OS SR). Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Štvrtý výcvikový cyklus

Tento rok ide už o štvrtý výcvikový cyklus čakateľov prípravnej štátnej služby, pričom pre záujemcov sú na webovej stránke www.budemvojak.sk vypísané ďalšie výberové konania na najbližší nástupný termín v januári 2023.

Pre týchto mladých ľudí neznamenajú brány vojenských kasární iba budúcu kariéru a stabilitu, no najmä odhodlanie slúžiť vlasti a príležitosť byť súčasťou skvelého tímu, ktorý sa mnohým z nich stane druhou rodinou,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Tento rok sa rady OS SR rozrástli o viac ako 1 000 nových profesionálnych vojakov. Šéf rezortu obrany verí, že s pokračujúcou podporou stabilizácie a prestíže vojenského povolania budú tieto čísla naďalej rásť.

Zaradenie nováčikov

Po absolvovaní všetkých administratívnych procedúr a vystrojenia potrebným materiálom v 41. zásobovacej základni Nemšová boli nováčikovia zaradení do výcvikových čiat.

V rámci nich čakatelia absolvujú výcvik zameraný na zvládnutie základných vojenských zručností, ktoré budú postupne precvičené na Posádkovom cvičisku Sučany a vo výcvikových priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine. Zároveň si osvojujú podmienky vojenského života a budovania fyzickej a psychickej odolnosti pri plnení výcvikových úloh.

Po úspešnom absolvovaní základného vojenského výcviku budú čakatelia slávnostne vyradení, zložia vojenskú prísahu a stanú sa vojakmi I. stupňa. Následne budú pokračovať odborným výcvikom v trvaní od troch týždňov po šiestich mesiacov podľa zaradenia,“ dodáva MO SR.

Viac k témam: Mobilizácia, Vojenský výcvik
Zdroj: Webnoviny.sk – V Martine prechádza základným vojenským výcvikom 139 frekventantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: