V kauze bývalého šéfa tajných Pčolinského je vyšetrovanie skončené, obvinenie stojí na výpovediach dvoch kajúcnikov

4.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v piatok (1. apríla) upovedomil obhajcov obvinených Vladimíra Pčolinského a Zoroslava Kollára o termíne preštudovania spisu, keďže považuje predmetné vyšetrovanie za skončené. Na sociálnej sieti o tom informuje Úrad špeciálnej prokuratúry.

„Obvinenie v danej veci je založené na výpovediach dvoch priamych svedkov (spolupracujúcich obvinených). Vierohodnosť výpovedí týchto dvoch svedkov bola opakovane potvrdená právoplatnými rozsudkami súdov v iných trestných veciach, naposledy v trestnej veci odsúdených Petra Gašparoviča a Ladislava Vičana,” uvádza ÚŠP.

Ani jeden z týchto svedkov nemá podľa prokuratúry malígnu motiváciu vypovedať proti obvinenému bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému, keďže až do vznesenia obvinenia v tejto trestnej veci udržiavali priateľské vzťahy. Vierohodnosť a silu dôkazov proti obvineným by preto podľa ÚŠP mal posúdiť nezávislý súd.

Polícia podľa medializovaných informácií obvinila kajúcnikov, konkrétne bývalého šéfa kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa a bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu pre svedectvá v kauze údajného úplatku pre bývalého šéfa SIS Pčolinského. Vyšetrovateľ údajne oboch zadržaných mužov viní z toho, že klamlivo vypovedali.

Viac k témam: Kajucnik, Súdy, Úplatok, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze bývalého šéfa tajných Pčolinského je vyšetrovanie skončené, obvinenie stojí na výpovediach dvoch kajúcnikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: