V Európe nastane nová bezpečnostná realita, pôjde o následok vojny na Ukrajine

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Severoatlantická aliancia v reakcii na ruskú vojnu na Ukrajine smeruje k radikálnej zmene svojho budúceho postoja v Európe. Povedal to generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Ruská invázia na Ukrajinu a vojenská integrácia Ruska s Bieloruskom vytvára novú bezpečnostnú realitu na európskom kontinente,” uviedol v utorok Stoltenberg v predvečer stretnutia ministrov obrany NATO.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Musíme resetovať náš vojenský postoj k tejto novej realite,” povedal šéf NATO novinárom. Stoltenberg konštatoval, že ministri obrany pod vedením šéfa amerického rezortu obrany Lloyda Austina budú o možných zmenách v stredu diskutovať.

Na zemi by to mohlo zahŕňať podstatne viac síl na východnom krídle aliancie a vyššiu pripravenosť,” vyjadril sa Stoltenberg. V posledných rokoch NATO nasadilo relatívne malé sily, približne 5-tisíc vojakov, v pobaltských štátoch, Estónsku, Lotyšsku a Litve, a tiež v Poľsku na rotačnej báze.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bezpečnostná politika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Európe nastane nová bezpečnostná realita, pôjde o následok vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: