V Číne neodvysielajú víkendové zápasy Premier League, nechcú ukazovať gestá na podporu Ukrajiny

5.3.2022 (Webnoviny.sk) – V Číne sa nebudú vysielať víkendové zápasy anglickej futbalovej Premier League. Podľa informácií BBC majiteľovi práv prekáža akcia na podporu Ukrajiny, ktorú anglická súťaž naplánovala. Čína je jedna z krajín, ktorá s Ruskom udržiava dobré vzťahy aj po začiatku vojenskej agresie na Ukrajine.

Dôkazom je aj nedávne stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina so svojím čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom. Spoločne sa zúčastnili aj na slávnostnom otvorení zimných olympijských hier v Pekingu 2022.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Čínski vysielatelia sa už k podobnému kroku rozhodli v roku 2019, keď z programu vyradili duel Arsenal – Manchester City. Vtedajší stredopoliar Arsenalu Mesut Özil totiž upozornil na prenasledovanie menšiny Ujgurov v Číne, ktoré Peking dodnes odmieta.

Premier League sa rozhodla podporiť Ukrajinu pri všetkých zápasoch víkendového 28. kola. Urobia tak kluby, hráči a kapitáni všetkých dvadsiatich tímov nastúpia s páskami v ukrajinských farbách. Pred úvodným výkopom vyzvú hráči, tréneri a rozhodcovia všetkých fanúšikov na štadiónoch k spoločnému gestu solidarity. Svetelné tabule budú informovať o slogane: “Futbal drží spolu!” so žlto-modrým pozadím.

Viac k témam: Premier League, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Číne neodvysielajú víkendové zápasy Premier League, nechcú ukazovať gestá na podporu Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: