V boji proti obchodovaniu s Ukrajincami pomôže Europol. Mikulec tvrdí, že polícia situáciu na hraniciach pozorne monitoruje

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko ako štát v nárazníkovej zóne poskytne Moldavsku humanitárnu pomoc. Ministri vnútra členských štátov Európskej únie rokovali na mimoriadnej schôdzi o materiálnej a finančnej pomoci členským štátom vrátane Slovenska, na pokrytie výdavkov spojených s prijímaním utečencov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

10-bodový plán

Témou stretnutia bola spoločná koordinácia utečencov z Ukrajiny. Slovensko na rokovaní zastúpil minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva vnútra SR v tlačovej správe.

„Eurokomisárka pre vnútorné záležitosti Ylva Johannson zároveň predstavila desaťbodový plán pri zvládaní utečeneckej krízy spôsobenej vojenským konfliktom na Ukrajine. Plán záhŕňa napríklad prepojenie informačných systémov členských štátov, tak, aby každá krajina mala prehľad o utečencoch z Ukrajiny a ich statuse v konkrétnom členskom štáte, pomoc Európskej komisie pri zriaďovaní humanitárnych hubov, ako aj zefektívnenie boja proti obchodovaniu s ľuďmi aj za účasti Europolu,” informoval tlačový odbor.

Obchodovanie s ľuďmi

Mikulec informoval o utečeneckej situácii na Slovensku. V otázke boja proti obchodovaniu s ľuďmi minister vnútra ubezpečil, že na hraničných priechodoch sa monitorujú podozrivé aktivity a vozidlá, ktorých posádky by mohli byť potenciálnymi páchateľmi, respektíve obeťami obchodovania s ľuďmi.

Viac k témam: Finančná pomoc, Humanitárna pomoc, mimoriadna schôdza, Obchodovanie s ľuďmi, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – V boji proti obchodovaniu s Ukrajincami pomôže Europol. Mikulec tvrdí, že polícia situáciu na hraniciach pozorne monitoruje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: