USA poskytli ukrajinským vojakom informácie, vďaka nim dokázali zabiť ruských dôstojníkov

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty poskytli ukrajinským silám informácie, ktoré im pomohli zabiť ruských generálov na Ukrajine. Vyplýva to zo správy denníka New York Times založenej na vyjadreniach popredných amerických predstaviteľov, o ktorej informuje spravodajský portál BBC.
Predpokladá sa, že informácie od amerických spravodajských služieb obsahovali podrobnosti o pohybe ruských jednotiek a lokality ich mobilného vojenského veliteľstva a ukrajinské sily ich použili počas útokov, ktoré viedli k úmrtiam ruských dôstojníkov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinskí predstavitelia tvrdia, že počas konfliktu zabili 12 najvyšších ruských generálov. Predpokladá sa totiž, že nízka morálka medzi ruskými vojakmi prinútila vyšších dôstojníkov priblížiť sa k frontovej línii. Ukrajinci nešpecifikovali, koľko zo spomenutých útokov bolo za asistencie amerických služieb.
Hovorca Bieleho domu skritizoval správu New York Times s tým, že jeho nadpis je „zavádzajúci“ a „nezodpovedný“. Hovorkyňa Národnej bezpečnostnej rady Adrienne Watson zdôraznila, že USA poskytujú ukrajinskej strane spravodajské informácie z bojiska na „obranu ich krajiny“ a bez „úmyslu zabiť ruských generálov“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – USA poskytli ukrajinským vojakom informácie, vďaka nim dokázali zabiť ruských dôstojníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: