Úradnícka vláda má podľa Smeru len zachrániť skrachovanú koalíciu. Ódor vraj neurobil, čo Fico chcel

13.6.2023 (SITA.sk) – Opozičná strana Smer-SD kritizuje programové vyhlásenie vlády (PVV) a vláde Ľudovíta Ódora v parlamente nevysloví dôveru.

Podľa predsedu strany Roberta Fica má vláda len zachrániť skrachovanú vládnu koalíciu a pomôcť Progresívnemu Slovensku zviditeľniť sa, pričom programové vyhlásenie vlády je toho dôkazom. Uvádza sa to v stanovisku, ktoré zaslala médiám strana Smer-SD.

Ódor neurobil, čo Fico chcel

Fico pripomenul, že Ódora na stretnutí požiadal, aby do PVV zaradili aj popis katastrofálneho stavu, v ktorom sa Slovensko nachádza.

“Neurobil tak, čím len potvrdil, že úlohou je kryť predchádzajúce bačovanie a vytvoriť dostatok časového priestoru, aby sa rozpadnutá vládna koalícia spamätala,” myslí si Fico.

Zdražovanie potravín neriešia

Šéf Smeru-SD kritizuje, že PVV rieši Rómov, finančnú podporu mimovládnych organizácií, boj proti hybridným hrozbám či pomoc Ukrajine, ale zdražovaním potravín sa zaoberá len okrajovo.

Myslí si, že v tom smere neplánuje nová vláda spraviť nič. Fico tiež tvrdí, že pri nákupoch zbraní nemieni vláda šetriť, keďže podľa PVV plánuje pokračovať “v realizácií modernizačných projektov s dôrazom na systémy protivzdušnej obrany”.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Programové vyhlásenie vlády, Úradnícka vláda, Vyslovenie nedôvery
Zdroj: SITA.sk – Úradnícka vláda má podľa Smeru len zachrániť skrachovanú koalíciu. Ódor vraj neurobil, čo Fico chcel © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: