Ukrajinský prezident Zelenskyj chce o prímerí rokovať priamo s Putinom, šéf Kremľa to ale odmieta

8.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba uviedol, že na štvrtkovej schôdzke so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom v Turecku navrhne priame rozhovory medzi prezidentmi Ukrajiny a Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Chceme rokovania medzi prezidentom Ukrajiny a Vladimirom Putinom, pretože on je ten, kto robí konečné rozhodnutia,“ povedal Kuleba v utorok ráno v ukrajinskej televízii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj často navrhoval priame rokovania s Putinom pred vypuknutím vojny. Zároveň uviedol, že telefonoval do Kremľa v predvečer ruskej invázie, ale nikto mu neodpovedal. Putin súhlasil len s rozhovormi so západnými lídrami.

Kuleba to uviedol v ukrajinskej televízii po tom, ako sa v pondelok rozprával s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom.

„Sme vďační USA za to, že stoja pri Ukrajine,“ napísal šéf ukrajinskej diplomacie na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. „Intenzívne koordinujeme ďalšie dôležité kroky s cieľom zvýšiť tlak na Rusko,“ dodal.

Viac k témam: Mierové rokovania, Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinský prezident Zelenskyj chce o prímerí rokovať priamo s Putinom, šéf Kremľa to ale odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: