Ukrajinskí experti sú už v Poľsku na mieste dopadu rakety, vyšetrovanie napreduje

18.11.2022 (Webnoviny.sk) – Na mieste dopadu rakety v poľskom Przewodówe, ktorá v utorok zabila dvoch ľudí, pracujú už aj ukrajinskí experti. V piatok to napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Som vďačný poľskej strane za udelenie prístupu. Budeme pokračovať s našou spoluprácou otvoreným a konštruktívnym spôsobom, ako to robia najbližší priatelia,“ cituje ministra spravodajský portál CNN.

Hovorca poľského rezortu zahraničia Łukasz Jasina vo štvrtok televízii CNN povedal, že Poľsko napreduje s vyšetrovaním incidentu a úrady očakávajú, že výsledky dostanú v najbližších dňoch.

Lídri Poľska a Severoatlantickej aliancie uviedli, že raketu, ktorá dopadla v obci blízko hranice s Ukrajinou, pravdepodobne vypálili ukrajinské sily v rámci obrany proti vlne ruských náletov. Incident podľa nich pravdepodobne nie je úmyselný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

Viac k témam: Raketa, raketa v Poľsku, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí experti sú už v Poľsku na mieste dopadu rakety, vyšetrovanie napreduje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: