Ukrajina odovzdala aj druhú časť vyplneného dotazníka pre vstup do Únie, pre Zelenského je to malé víťazstvo

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok prostredníctvom videokonferencie zhováral s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Ako informuje spravodajský web CNN, počas rozhovoru oznámil odoslanie druhej časti vyplneného dotazníka na získanie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v Európskej únii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Odoslanie odpovedí je podľa Zelenského „malým víťazstvom pre náš tím“. Dodal, že získanie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ je „veľmi dôležité pre ukrajinský ľud a naše ozbrojené sily, ktoré bránia svoju vlasť“.

„Čakáme na posúdenie a závery Európskej komisie. Bol by som rád, keby tieto závery boli pozitívne. A tiež by som bol rád, keby boli tieto závery vďaka vám poskytnuté rýchlejšie,“ skonštatoval Zelenskyj.

Von der Leyenová v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že cieľom EÚ je „predložiť svoje stanovisko v júni“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina odovzdala aj druhú časť vyplneného dotazníka pre vstup do Únie, pre Zelenského je to malé víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: