Ukrajina a Rusko si vymenili po dvadsať vojnových zajatcov, naposledy ich bolo spolu takmer tristo

13.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina a Rusko uviedli, že v rámci výmeny zajatcov bolo prepustených po 20 vojakov na oboch stranách.

„Vďaka výsledku vyjednávacieho procesu o výmene bolo vrátených 20 ruských vojakov z územia Ukrajiny kontrolovaného kyjivským režimom,“ uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Vojakom je poskytovaná potrebná lekárska a psychologická pomoc a čoskoro budú prevezení do zdravotníckych zariadení ministerstva obrany na liečenie a rehabilitáciu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajina tiež uviedla, že 20 jej vojakov bolo oslobodených zo zajatia v Olenivke a na okupovaných územiach Zaporižžskej a Chersonskej oblasti. Vojaci momentálne podstupujú lekárske prehliadky.

Rusko sa pomerne zriedkavo verejne vyjadruje o výmene vojnových zajatcov. Predtým posledná rozsiahla výmena zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou, do ktorej bolo zapojených takmer 300 osôb, sa uskutočnila koncom septembra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina a Rusko si vymenili po dvadsať vojnových zajatcov, naposledy ich bolo spolu takmer tristo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: