Turci podľa Grékov prinútili 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Je to hanba pre civilizáciu, tvrdí minister Mitarachi

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Grécke úrady obvinili Turecko, že prinútilo 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Polícia uviedla, že migrantov našli úplne nahých v piatok, pričom niektorí mali zranenia.

Do krajiny prišli na plastových člnoch po rieke Marica, ktorá tvorí hranicu medzi Gréckom a Tureckom.

Provokatívne správanie

Migranti povedali polícii a príslušníkom Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž Frontex, že ich turecké úrady prinútili nastúpiť do troch áut, ktoré ich vzali k hranici.

Tiež vypovedali, že ich pred nástupom do člnov prinútili vyzliecť sa. Polícia uviedla, že migrantom poskytli oblečenie a jedlo.

Grécke ministerstvo pre azyl a migráciu v sobotu odsúdilo Turecko s tým, že jeho „provokatívne správanie sa prekračuje všetky hranice“.

„Turecké správanie sa k 92 migrantom, ktorých sme zachránili na hranici, je hanba pre civilizáciu. Očakávame, že Ankara incident vyšetrí a konečne ochráni svoje hranice s EÚ,“ napísal grécky minister pre migráciu Notis Mitarachi k fotografii migrantov, ktorú zverejnil na Twitteri.

Vzájomné obvinenia

Turecko pravidelne obviňuje Grécko, že násilne zatláča späť migrantov prichádzajúcich do krajiny cez more a po zemi. Grécko zas Turecko viní z toho, že posiela migrantov na jeho územie, aby vytvorilo tlak na Európsku úniu.

Migranti sú zvyčajne z Afganistanu a Sýrie, ale aj z iných krajín, ako napríklad z Pakistanu.

Türkiye’s behaviour towards 92 migrants whom we rescued at the borders today,is a shame for civilisation. We expect Ankara to investigate the incident and protect at last, its borders with the EU. pic.twitter.com/JYtUG1RnzC— Νότης Μηταράκης – Notis Mitarachi (@nmitarakis) October 15, 2022

Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Turci podľa Grékov prinútili 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Je to hanba pre civilizáciu, tvrdí minister Mitarachi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: