Trnavčania môžu žiadať o príspevky na ubytovanie Ukrajincov od 4. apríla

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – Trnavčania, ktorí vo svojich bytoch a rodinných domoch bezplatne ubytovali ľudí z Ukrajiny, si môžu od pondelka 4. apríla vybaviť príspevok na ich ubytovanie na mestskom úrade na Trhovej ulici 3. Žiadosti sa podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej podávajú v ohlasovni pobytov na prízemí.

Samospráva bude príspevok vyplácať z prostriedkov Ministerstva vnútra SR na základe nariadenia vlády. Jeho výška je 7 eur za jednu noc ubytovania odídenca vo veku 15 a viac rokov a 3,50 eura v prípade mladších osôb.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Príspevok bude vyplatený na účet alebo v hotovosti po tom, ako mesto tieto finančné prostriedky dostane od ministerstva.

Podmienky príspevku

Základnou podmienkou na získanie príspevku je uzavretie zmluvy o poskytnutí ubytovania medzi majiteľom, prípadne majiteľmi nehnuteľnosti a odídencom, ktorý musí mať štatút dočasného útočiska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prenajímateľ predloží mestu túto zmluvu a zároveň po skončení kalendárneho mesiaca do 5 pracovných dní doloží výkaz o počte nocí, počas ktorých ubytovanie poskytoval.

Príjem žiadostí

Ohlasovňa pobytov Mestského úradu v Trnave máva v utorok obvykle nestránkový deň, v utorok 5. apríla však bude prijímať žiadosti o príspevok na ubytovanie odídencov, keďže ide o posledný termín na podanie žiadosti za marec.

Z nariadenia vlády o poskytovaní príspevku za ubytovanie odídenca vyplýva, že príspevok sa poskytuje najdlhšie do 30. júna 2022.

Viac k témam: Finančný príspevok, Kompenzačný príspevok, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci, Žiadosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavčania môžu žiadať o príspevky na ubytovanie Ukrajincov od 4. apríla © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: