Trnava bude žiadať eurofondy na vyhliadkovú lávku nad rybníkom a obnovu Námestia SNP

13.3.2022 (Webnoviny.sk) – Mesto Trnava sa bude uchádzať o nenávratné finančné príspevky v celkovej čiastke viac ako 2,6 milióna eur na svoje projekty umiestnenia vyhliadkovej lávky v priestore Horného rybníka v lokalite Kamenný mlyn a na obnovu Námestia SNP.

Primátor Peter Bročka zvolal na utorok 15. marca mimoriadne zasadanie mestského zastupiteľstva, na ktorom budú poslanci schvaľovať predloženie žiadostí na ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie o príspevky a zároveň spolufinancovanie oboch eurofondových projektov z rozpočtu mesta.

Prezentácia flóry a fauny

V prípade lávky určenej na lepšiu prezentáciu flóry a fauny v prímestskej prírodnej lokalite Kamenný mlyn sú náklady na realizáciu vyrátané na 877-tisíc eur. Trnava bude z výzvy určenej na podporu zelenej infraštruktúry žiadať príspevok 833-tisíc eur, čo je 95 percent z celkových výdavkov.

Radnica v minulosti tento projekt prezentovala ako unikátnu prírodnú turistickú atrakciu, ktorá umožní pohyb ľudí nad hladinou rybníka. V prípade tohto projektu poslanci schvaľovali v minulosti žiadosti o eurofondy už dvakrát, peniaze však Trnava nezískala.

Začiatkom roku na výstavbu drevenej lávky v tvare kruhu a modulárny pontón, ktorý spojí lávku s brehom, vyhlásila verejné obstarávanie, neprihlásil sa však žiaden uchádzač.

Celkové náklady

V prípade obnovy Námestia SNP, ktoré je súčasťou centra mesta, boli celkové náklady vyrátané na 2,8 milióna eur. Trnava sa mieni uchádzať o získanie finančného príspevku vo výške 1,8 milióna eur, zvyšok chce dofinancovať z vlastného rozpočtu.

Súčasťou obnovy Námestia SNP bude aj reinštalácia Pamätníka oslobodenia, Pamätníka nespravodlivo prenasledovaných, riešené je aj prekrytie potoka Trnávka, sadové úpravy, fontána a ďalšie práce. Celé riešené územie má výmeru približne trištvrte hektára.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Eurofondy, Námestie SNP, Výstavba, Životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava bude žiadať eurofondy na vyhliadkovú lávku nad rybníkom a obnovu Námestia SNP © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: