Tridsaťtisíc vojakov členských krajín NATO je na cvičení v Nórsku, Rusko odmietlo byť pozorovateľom

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Plánované cvičenie Severoatlantickej aliancie s účasťou zhruba 30-tisíc vojakov z viac ako 25 štátov z Európy a Severnej Ameriky sa v pondelok začalo v Nórsku.

NATO uviedlo, že cvičenie s názvom Studená odpoveď, na ktorom sa podieľa 200 lietadiel a 50 lodí, „nesúvisí s nevyprovokovanou a neodôvodnenou inváziou Ruska na Ukrajinu“.

Cvičenie na pôde Nórska, ktoré je členom NATO a má s Ruskom takmer 200-kilometrovú hranicu, sa bude konať len niekoľko stoviek kilometrov od ruských hraníc a bolo naplánované dávno pred útokom Moskvy na Ukrajinu.

Rusko odmietlo byť pozorovateľom na cvičení, ktorého cieľom je precvičenie spolupráce členov aliancie a jej partnerov na zemi, vo vzduchu a na mori.

Nórske ozbrojené sily uviedli, že Rusom, vrátane ruského ministerstva obrany, poskytli „podrobné informácie“. Konštatovali, že je to „nevyhnutné, aby sa predišlo nedorozumeniu a zbytočnému konfliktu“. Cvičenie potrvá do 1. apríla.

Viac k témam: Studená odpoveď, Vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Tridsaťtisíc vojakov členských krajín NATO je na cvičení v Nórsku, Rusko odmietlo byť pozorovateľom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: