Tréner Calzona do reprezentácie povolal spolu 27 hráčov vrátane Hamšíka, nemá však k dispozícii viaceré mená

8.11.2022 (Webnoviny.sk) – V nominácii slovenskej futbalovej reprezentácie na novembrové prípravné zápasy proti výberom Čiernej Hory a Čile nechýbajú viaceré opory národného tímu, vrátane lúčiaceho sa stredopoliara Marek Hamšíka, do výberu sa však dostali aj nové mená. Taliansky tréner Francesco Calzona do svojej 27-člennej nominácie povolal aj útočníka Adriána Kaprálika z fortunaligového MŠK Žilina, ktorý sa počas ostatného víkendu prezentoval štvorgólovou nádielkou do siete Slovana Bratislava. “V tíme nie je len pre víkendový duel. Sledovali sme ho dlhší čas a podával dobré výkony. A keďže sme nemohli povolať viacero futbalistov, dali sme šancu mladším,” povedal v utorok hlavný kouč Calzona.

Šance na premiéru

Šancu na premiéru v reprezentácii má aj brankár Henrich Ravas, dvadsaťpäťročný senický rodák na klubovej úrovni pôsobí v poľskom tíme Widze Lodž. “Nominácia je široká, pretože do tímu som musel povolať aj mladších hráčov. Mnohé kluby sa rozhodli neuvoľniť hráčov, ide o viacero hráčov z Česka, ale aj Martina Valjenta zo španielskeho RCD Mallorca či Róberta Maka z austrálskeho Sydney,” poznamenal taliansky kormidelník, ktorý chcel v tíme aj Ladislava Almásiho, Samuela Mráza či Lukáša Haraslína. Debut v národnom tíme môžu absolvovať aj obrancovia Michal Tomič, Adam Obert, Tomáš Nemčík či stredopoliar Peter Pokorný. “Chceme im dať šancu a vidieť, ako na tom sú a čo tímu prinesú.”

Hlavný kouč má v novembri poslednú šancu s tímom SR absolvovať prípravné súboje, od marca 2023 už na jeho zverencov čaká kvalifikácia o postup na ME 2024. “Teraz sme ešte vo fáze, že musím pochopiť, ako na tom mužstvo je a čo z toho môžeme vyťažiť do budúcnosti. Času je málo. Teraz ma až tak nezaujímajú výsledky duelov, ale to, či uvidím akési zlepšenie,” poznamenal Calzona a prezradil, že na december plánuje so zväzom stretnutie pre ďalších hráčov, ktorí sa ešte nedostali do reprezentácie.

Rozlúčka s Hamšíkom

Slováci sa stretnú v nedeľu 13. novembra v Senci a po krátkom sústredení absolvujú dve prípravné stretnutia. Prvé na nich čaká v čiernohorskej Podgorici vo štvrtok 17. novembra o 18.00 h proti domácemu výberu, druhé o tri dni neskôr 20.11. už o 13.30 h v Bratislave proti Čiľanom. Súboj na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave bude oficiálnou rozlúčkou dlhoročného kapitána národného tímu Mareka Hamšíka s reprezentáciou. “Je pre mňa česť do tímu povolať Mareka Hamšíka, je to pre mňa veľká osobnosť. Som rád, že budem s ním pri jeho rozlúčke s národným tímom,” dodal tréner Calzona.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na novembrové prípravné zápasy proti výberom Čiernej Hory a Čile:
Brankári: Martin Dúbravka, Marek Rodák, Henrich Ravas
Obrancovia: Peter Pekarík, Kristián Vallo, Michal Tomič, Ľubomír Šatka, Milan Škriniar, Adam Obert, Tomáš Nemčík, Dávid Hancko, Vernon de Marco
Stredopoliari: Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Juraj Kucka, Peter Pokorný, László Bénes, Marek Hamšík, Ondrej Duda, Matúš Bero, Tomáš Suslov
Útočníci: Adam Zreľák, Dávid Strelec, Martin Regáli, Dávid Ďuriš, Adrián Kaprálik, Róbert Boženík

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2024 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Calzona do reprezentácie povolal spolu 27 hráčov vrátane Hamšíka, nemá však k dispozícii viaceré mená © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: