Tomanovej nástupkyňu poslanci opäť nezvolili, post komisárky pre deti ostáva naďalej neobsadený

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Opakovaný pokus o zvolenie komisárky pre deti bol v parlamente neúspešný. Ani jedna z kandidátok nezískala vo štvrtok dostatočný počet hlasov.

Poslankyňa Katarína Hatráková (klub OĽaNO) dostala 52 hlasov zo 128 prítomných. Psychologičku Máriu Vargovú volilo 26 poslancov. Uskutočniť sa musí preto nová voľba.

Hatrákovú navrhol predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš. Vargovú nominoval poslanec Ondrej Dostál (klub SaS).

Kandidátky Hatráková a Vargová sa uchádzali o pozíciu komisárky aj vlani koncom roka. Vtedy Hatrákovej k zvoleniu chýbal jeden hlas. Na zvolenie je potrebné, aby ju podporila nadpolovičná väčšina z prítomných poslancov.

Post komisárky pre deti doteraz zastávala bývalá ministerka práce a exposlankyňa strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Viera Tomanová. Mandát sa jej skončil vlani v decembri.

Viac k témam: Komisár pre deti
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomanovej nástupkyňu poslanci opäť nezvolili, post komisárky pre deti ostáva naďalej neobsadený © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: