Tesco spolu so zákazníkmi pomôže ľuďom v núdzi prežiť krajšie Vianoce

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Reťazec spúšťa vo svojich obchodoch už 10. edíciu najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku.

Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi prinesie opäť aj tento rok Tesco spolu so svojimi zákazníkmi. Každý môže podporiť dobrú vec a darovať trvanlivé potraviny a hygienické potreby v najväčšej potravinovej zbierke na Slovensku. V poradí desiaty ročník zbierky bude prebiehať štyri dni vo všetkých 157 predajniach Tesco po celom Slovensku od 24. do 27. novembra 2022. Fanúšikovia online darovania môžu pomôcť ľuďom v núdzi aj cez službu Tesco Online nákupy, ktorá je dostupná pre viac ako 1,2 milióna domácností. Novinkou v tohtoročnej potravinovej zbierke sú vopred pripravené balíčky pomoci pre zjednodušenie darovania.

“Vianočná potravinová zbierka Tesca pomáha ľuďom v núdzi od roku 2013. Odvtedy sa nám spolu s našimi zákazníkmi podarilo vyzbierať takmer 1 000 ton potravín a hygienických potrieb. Uvedomujeme si, že v dôsledku náročnej ekonomickej situácie narastá počet ľudí v núdzi a naša pomoc je preto ešte dôležitejšia. 10. ročník potravinovej zbierky bude prebiehať vo všetkých našich predajniach naprieč krajinou, aby sme spolu s našimi zákazníkmi a charitatívnymi partnermi opäť pomohli pripraviť krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi. Tesco aj tento rok daruje charitatívnym organizáciám navyše sumu vo výške 20 % z hodnoty všetkých darovaných výrobkov,” hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Zbierka prebieha nielen v predajniach, ale aj cez internet prostredníctvom služby Tesco Online nákupy až do 27. decembra 2022. Zákazníci môžu darovať akékoľvek trvanlivé potraviny ako napríklad olej, cestoviny, ryžu, konzervy či hygienické potreby ako šampóny, mydlá, pracie prášky. Vhodné sú všetky potraviny, ktoré sa nepokazia a zároveň sa z nich dá uvariť teplé jedlo pre ľudí v núdzi.

Po skončení zbierky všetky dary Tesco venuje spolupracujúcim charitatívnym organizáciám Potravinová banka Slovenska, Slovenská katolícka charita, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul. Tie potraviny a hygienické potreby ďalej rozdelia medzi ľudí v núdzi v jednotlivých regiónoch Slovenska. Potraviny pomôžu najmä seniorom, rodičom samoživiteľom, rodinám v núdzi aj detským domovom.

“Naša nezisková organizácia i naši partneri pociťujú zvýšený záujem ľudí o potravinovú pomoc. Čoraz viac ľudí naprieč spoločnosťou sa v dôsledku aktuálnej ekonomickej situácie ocitá v núdzi. Je fantastické, že naša dlhodobá spolupráca s Tescom pokračuje aj v tomto neľahkom čase, keď je pomoc tak veľmi potrebná. Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme čo najrýchlejšie a najefektívnejšie zabezpečili distribúciu darovaných potravín,” uviedol Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovenska.

Ako sa zapojiť do potravinovej zbierky:

Prispieť do zbierky môžu všetci zákazníci, ktorí sa pri svojom bežnom nákupe rozhodnú kúpiť trvanlivé potraviny alebo drogériu navyše a darovať ich ľudom v núdzi.
Zákazníci môžu prispieť aj z pohodlia svojho domova prostredníctvom služby Tesco Online nákupy až do 27. decembra 2022.
Vhodné na darovanie sú rôzne produkty ako napríklad ryža, cestoviny, múka, cukor, olej, konzervy, zaváraniny, čaj, káva, prostriedky na pranie, sprchové gély, mydlá či šampóny.
Novinkou v tohtoročnej potravinovej zbierke sú vopred pripravené potravinové balíčky v hodnote 6,49 eura pre zjednodušenie darovania.
Darované potraviny stačí po zakúpení odovzdať dobrovoľníkom z charít alebo na vyznačené miesto za pokladničnou zónou.

Potravinová zbierka Tesca je najväčšou akciou svojho druhu na Slovensku. Reťazec ju organizuje už od roku 2013. Viac informácií tu.

Informačný servis

Viac k témam: Potravinová zbierka, PR, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesco spolu so zákazníkmi pomôže ľuďom v núdzi prežiť krajšie Vianoce © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: