Teroristické organizácie zneužívajú chaos vo svete, v boji proti Dá´iš nemôžeme poľaviť

11.5.2022 (Webnoviny.sk) – Aj napriek mnohým bezprecedentným bezpečnostným výzvam, ktorým čelí svet, sa boj proti terorizmu nesmie vytratiť z pozornosti.

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal po ukončení ministerského zasadnutia Globálnej koalície proti Dá´iš, ktoré sa koná v marockom Marrakéši.

Teroristi zneužívajú situáciu

Zasadnutie sa konalo pod predsedníctvom ministrov zahraničných vecí Maroka Nasser Bourita a Spojených štátov amerických Antony Blinkena.

„Dá´iš sa očividne snaží využiť situáciu vo svoj prospech, čo nemôžeme pripustiť,“ povedal Korčok. Svojich partnerov počas vystúpenia zároveň informoval o aktivitách Slovenska v záujme napĺňania cieľov Globálnej koalície proti terorizmu.

Boj proti Dá´iš

Hlavným príspevkom Slovenska je účasť v medzinárodných misiách krízového manažmentu v regiónoch najviac vystavených hrozbe Dá´iš, ktoré obsahujú protiteroristický mandát.

Cieľom zasadnutia 85-člennej Globálnej koalície bolo zhodnotiť doterajší pokrok v boji proti Dá´iš a usmerniť ďalší postup pre úplnú porážku tejto teroristickej skupiny, čo je hlavným záverom spoločného vyhlásenia predstaviteľov.

Viac k témam: Teroristická skupina, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Teroristické organizácie zneužívajú chaos vo svete, v boji proti Dá´iš nemôžeme poľaviť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: