Sunak sa v Kyjeve stretol so Zelenským, Briti podporia ukrajinskú protivzdušnú obranu

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Rishi Sunak, ktorý v sobotu navštívil ukrajinské hlavné mesto Kyjev, potvrdil, že Spojené kráľovstvo podporí ukrajinskú protivzdušnú obranu. Sunak sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, aby diskutovali o najnovšom vývoji ruskej vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Balík britskej pomoci ukrajinskej protivzdušnej obrane v hodnote 50 miliónov libier bude zameraný na ochranu civilistov a kritickej štátnej infraštruktúry pred ruskými údermi. Jeho súčasťou bude 125 protilietadlových diel a technológia zameraná proti iránskym dronom, vrátane desiatky radarov a bojovej elektronickej kapacity zameranej proti dronom.

„Som hrdý na to, ako Spojené kráľovstvo stojí pri Ukrajine od samého začiatku a dnes som tu preto, aby som povedal, že Veľká Británia a jej partneri budú naďalej stáť pri Ukrajine v čase, v ktorom bojuje za ukončenie tejto barbarskej vojny a dosiahnutie spravodlivého mieru,” povedal britský premiér.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa ukrajinských ozbrojených síl Rusko v uplynulom týždni vypálilo na kritickú infraštruktúru Ukrajiny 148 rakiet. Bez elektrického prúdu v dôsledku toho zostalo približne 10 miliónov ľudí.

Viac k témam: Britský premiér, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Sunak sa v Kyjeve stretol so Zelenským, Briti podporia ukrajinskú protivzdušnú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: