Sulíkovo ministerstvo hľadá firmy podnikajúce na Ukrajine a v Rusku, môžu vyplniť online dotazník

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci s Radou slovenských exportérov zverejnilo dotazník pre slovenských podnikateľov, ktorí majú aktíva na ukrajinskom alebo ruskom trhu, prípadne obchodujú v daných teritóriách.

Cieľom je identifikovať dotknuté spoločnosti, vyhodnotiť získané informácie a následne postupovať koordinovane pri realizácii opatrení na zmiernenie ekonomických dopadov novovzniknutej krízy v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. Ako informuje rezort, dotazník je dostupný online, vyplnený dokument je potrebné zaslať na emailovú adresu info@exporteri.sk.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Po zozbieraní údajov zriadime pracovnú skupinu, ktorá sa bude zaoberať následnými krokmi a opatreniami. Chceme tak podporiť našich podnikateľov v tejto neľahkej situácii. Okrem toho budeme túto problematiku riešiť aj v rámci novovzniknutej Rady vlády pre konkurencieschopnosť a produktivitu,” uviedol minister hospodárstva Richard Sulík.

Ako dodal predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek, investície a obchodné aktivity našich podnikateľov na Ukrajine a v Rusku sú v ohrození. „Je preto nevyhnutné začať podnikať koordinované kroky na zmiernenie ekonomických dopadov súčasnej krízy,“ zdôraznil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovo ministerstvo hľadá firmy podnikajúce na Ukrajine a v Rusku, môžu vyplniť online dotazník © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: