Sulík čelí v parlamente odvolávaniu, rozhodujúci bude postoj vládneho hnutia OĽaNO (naživo)

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na mimoriadnej schôdzi parlamentu, ktorá sa začne vo štvrtok popoludní, budú poslanci rokovať o odvolaní Richarda Sulíka (SaS) z funkcie ministra hospodárstva. Na jeho odvolanie potrebných aspoň 76 hlasov zo 150-členného parlamentu. Kľúčový bude postoj poslancov vládneho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktoré by malo pred hlasovaním o ministrovi povedať, ako sa zachová.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Návrh iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a skupina okolo nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu.

Za rozhodujúci moment návrhu na odvolanie považuje Smer-SD „absolútnu ignoranciu” slovenských ekonomických záujmov na ostatnom zasadnutí Európskej rady, na ktorej lídri členských štátov prijali ďalšie sankcie proti Ruskej federácii v oblasti dovozu a spracovania ruskej ropy.

Podľa Smeru-SD hrubé podcenenie návrhov sankcií bude viesť k nedostatku produktov vyrábaných z ruskej ropy, čo bude viesť k ďalšiemu nekontrolovanému nárastu ich cien, „o škodách spôsobených monopolnému spracovateľovi Slovnaft nehovoriac”.

Minister Sulík sa pred časom vyjadril, že odstúpiť nemieni. Nemyslí si, že pochybil a ak bude mať premiér Eduard Heger (OĽaNO) pocit, že si nerobí svoju prácu dobre, má možnosť navrhnúť jeho odvolanie prezidentke.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister hospodárstva SR, Odvolávanie ministra Sulíka
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík čelí v parlamente odvolávaniu, rozhodujúci bude postoj vládneho hnutia OĽaNO (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: