Súdny proces s Výbohom v kauze Mýtnik III má začať na konci mája, podnikateľ je však stále v zahraničí

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – Súdny proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom má na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici začať 31. mája. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v novembri 2021 na Špecializovaný trestný súd na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Podnikateľa vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie.

Podnikateľ sa podľa medializovaných informácií nachádza v Dubaji a bol na neho vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri minulého roku odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Zároveň pripomenul, že Miroslav Výboh má viac ako desať rokov trvalý pobyt v Monaku a päť rokov prechodný pobyt v Dubaji.

„Orgány činné v trestnom konaní sú o pobyte nášho klienta oficiálne informované a naposledy sme informáciu pobytu klienta komunikovali pri opätovnom návrhu na jeho vypočutie cez telemost, čo orgány činné v trestnom konaní neumožnili,“ doplnil vtedy advokát.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik III”, Súdny proces, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdny proces s Výbohom v kauze Mýtnik III má začať na konci mája, podnikateľ je však stále v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: