Sudkyňu stíhajú za údajne nevhodné vyjadrenia, zástupkyňu ministerstva označila za „vychrtlinu“

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Sudkyňa Okresného súdu Bratislava II Eva B. čelí disciplinárnemu stíhaniu za údajne nevhodné vyjadrenia v telefonickom rozhovore. V piatok v tejto záležitosti začalo pojednávanie na Najvyššom správnom súde SR.

Označila ju za “vychrtlinu”

Podľa disciplinárneho návrhu exministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej sudkyňa v júni 2021 po skončení pojednávania nahlas telefonovala s osobou označovanou ako Dalibor alebo Daliborko, pričom konverzáciu bolo počuť z pojednávacej miestnosti na chodbu.

V rozhovore mimo iného uviedla, že ona ani účastníci súdnych konaní „nebudú mať na papuli rúška” a sťažovala sa, že jej v tejto súvislosti poslali z Ministerstva spravodlivosti SR kontrolu. Taktiež označila zástupkyňu ministerstva spravodlivosti, ktorá bola prítomná na súde za účelom kontroly, za „vychrtlinu“.

Konanie je vykonštruované

Na dnešnom pojednávaní Eva B. k veci uviedla, že celé konanie je vykonštruované a zasahuje do nezávislosti súdnej moci. Poukázala tiež na to, že predstaviteľka ministerstva si jej telefonický rozhovor neoprávnene nahrala. Dnes na pojednávanie sudkyňu prišiel podporiť aj bývalý šéf Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti Štefan Harabin.

Disciplinárny senát NSS SR v utorok 22. novembra uznal zvolenského sudcu Dalibora Miľana pre odmietanie protipandemických opatrení za vinného z pokračovacieho závažného disciplinárneho previnenia. Za to mu uložil sankciu vo forme zrážky z platu vo výške 60 percent na dobu jedného roku.

Viac k témam: nevhodné správanie, odmietanie protipandemických opatrení, Súd, sudkyňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudkyňu stíhajú za údajne nevhodné vyjadrenia, zástupkyňu ministerstva označila za „vychrtlinu“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: