Sudcovi Sobolovskému, ktorý rozhodoval o miliónových zmenkách televízie Markíza, pozastavili funkciu

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Sudcovi Okresného súdu Bratislava V Michalovi Sobolovskému, ktorý mimo iného riešil civilný spor o vyplatenie miliónových televíznych zmeniek, potvrdili pozastavenie výkonu funkcie sudcu.

Rozhodol o tom vo štvrtok senát Najvyššieho správneho súdu SR (NSS SR), keď zamietol odvolanie sudcu voči verdiktu disciplinárneho senátu Súdnej rady SR. Rozhodnutie súdu je právoplatné.

Pozastavenie funkcie sudcu

Na NSS SR čelí sudca zároveň viacerým návrhom na disciplinárne potrestanie. Sudca v reakcii uviedol, že rešpektuje rozhodnutie súdu. „Zvážim svoj ďalší postup,” povedal.

Sudcovská rada Okresného súdu Bratislava V žiadala ešte začiatkom roka 2020 vtedajšieho ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby konal v prípade sudcu Sobolovského.

Konkrétne od ministra požadovali, aby v prípade Sobolovského podal návrh na dočasné pozastavenie jeho funkcie. Návrhu nakoniec v júni 2020 vyhovel disciplinárny senát Súdnej rady SR.

Vynášanie informácií Kočnerovi

Sobolovský 30. januára 2020 verejne vystúpil v súvislosti s prípadom zmeniek televízie Markíza a žiadal odchod vedenia Okresného súdu Bratislava V. Podľa neho totiž niekto zo súdu vyniesol informáciu Marianovi Kočnerovi o tom, že pre originál zmeniek si príde polícia.

Ešte pred vyšetrovateľmi ich však zo súdu vyzdvihol advokát Kočnera Andrej Šabík. Sobolovský tiež kritizoval spôsob prerozdeľovania spisov na súde.

Rada okresného súdu argumentovala pri návrhu na dočasné pozastavenie výkonu funkcie Sobolovskému prieťahmi v rozhodovaní či komunikáciou Kočnera cez aplikáciu Threema. Sobolovského v nej pritom spomínali pod označením „slimák“, nie však v súvislosti s ovplyvňovaním rozhodovania.

Michal Sobolovský je sudcom Okresného súdu Bratislava V a pojednával civilný spor o zmenkách televízie Markíza medzi spoločnosťou Správa a inkaso zmeniek Mariana Kočnera, Pavlom Ruskom a spoločnosťou Markíza Slovakia.

Viac k témam: Disciplinárne konanie, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudcovi Sobolovskému, ktorý rozhodoval o miliónových zmenkách televízie Markíza, pozastavili funkciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: