Súd zbavil Juventus, Neapol a ďalšie talianske kluby obvinenia z možného falšovania účtovníctva

17.4.2022 (Webnoviny.sk) – Taliansky súd zbavil obvinenia viacero tamojších futbalových klubov, keď skonštatoval, že Talianska futbalová federácia (FIGC) nemá kompetencie na to, aby stanovovala hodnotu hráčov pri transferoch.

Podľa vyšetrovateľov Juventus Turín, SSC Neapol a ďalšie kluby umelo navyšovali prestupové čiastky a vylepšovali si tým čísla v účtovníctve. Súd však napokon tieto obvinenia “zmietol zo stola”.

Prokuratúra zisťovala, či kluby neinkasovali peniaze na nezákonných províziách z prestupov a zapožičania hráčov. Skúmala aj neexistujúce transakcie, ktoré by mohli byť považované za falšovanie účtovníctva. Medzi vyšetrovanými osobami boli aj prezidenti Juventusu a Neapola – Andrea Agnelli a Aurelio De Laurentiis.

Predmetom vyšetrovania bolo dovedna 11 klubov. Boli medzi nimi účastníci najvyššej talianskej súťaže Serie A – Juventus, Neapol, Sampdoria Janov, FC Janov a Empoli, a taktiež Pro Vercelli, Parma, Pisa, Chievo Verona, Novara a Pescara.

Viac k témam: Serie A, Účtovníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd zbavil Juventus, Neapol a ďalšie talianske kluby obvinenia z možného falšovania účtovníctva © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: