Súd v kauze vraždy šéfa zločineckej skupiny Sýkoru pokračuje, čítajú sa výpovede svedkov

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Na Okresnom súde Bratislava I v utorok pokračuje hlavné pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru. Čítajú výpovede 13 svedkov z prípravného konania, pričom na programe má byť tiež čítanie znaleckých posudkov.

Na utorkové pojednávanie bol predvolaný aj jeden svedok, ten sa však opakovane ospravedlnil s tým, že dlhodobo pracuje v zahraničí.

O bratovom živote nevedel nič

Jednou z výpovedí, ktorú prečítal predseda senátu Pavol Tomík, bola aj výpoveď brata zavraždeného Miroslava Sýkoru Jaroslava. Ten však orgánom činným v trestnom konaní povedal, že nevedel nič o spôsobe života svojho staršieho brata.

Svedok žil s rodičmi v Moskve a neskôr v Kyjeve, kde pôsobili ako diplomati, a nepamätá si ani, ako sa dozvedel o smrti brata. V Moskve ešte v 80. rokoch minulého storočia študoval aj zavraždený Sýkora.

Obžalovaní svoju vinu odmietajú

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy. Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podľa prokuratúry podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú.

Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Vypovedal aj Černák či Lexa

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter Radič.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš ČernákMiloš KaštanRóbert LališLadislav Bališ a Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.

Ľuboš F. čelí obžalobe aj na Špecializovanom trestnom súde v kauze skupiny „piťovci II” a Richard B. zase v procese so skupinou takáčovcov.

Viac k témam: Mafia, Súdny proces, Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v kauze vraždy šéfa zločineckej skupiny Sýkoru pokračuje, čítajú sa výpovede svedkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: