Súd neotvoril obnovené konanie Janíčka z baru Fatima, dôvodom boli nedostatky pri doručovaní zásielky svedkovi

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd v Trnave v utorok v obnovenom konaní neotvoril hlavné pojednávanie v prípade vydierania považskobystrického podnikateľa Tibora Jurisu podnikateľmi Ondrejom Janíčkom a Jozefom Strelčíkom.

Dôvodom boli nedostatky pri doručovaní zásielky svedkovi a zároveň poškodenému Jurisovi. Súd pojednávanie odročil na 10. mája.

Jankovská odsúdila Janíčka aj Strelčíka

Ešte v roku 2001 bývalá sudkyňa a neskôr štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská odsúdila Janíčka a Strelčíka za vydieranie považskobystrického podnikateľa Tibora Jurisu. Ten však neskôr uviedol, že proti nim vypovedal pod nátlakom.

Janíček sa odvtedy viackrát dožadoval obnovy konania, trenčiansky súd ju povolil až v októbri 2020. Prípad bol odňatý Okresnému súdu v Trenčíne pre prepojenia tamojších sudcov na danú vec, pojednávať má súd v Trnave.

Za všetkým má stáť mafia

Janíček tvrdí, že za celým prípadom bola mafia, ktorá ho chcela pripraviť o jeho nehnuteľnosti. „Vtedy bolo trinásť pojednávaní, korunný svedok Jurisa ani raz nevypovedal, pretože Monika Jankovská mu zabránila, aby sa dostavil na súd. Bol vydieraný mafiou, aj ja som bol vydieraný mafiou,“ povedal v utorok Janíček.

Ako tvrdí, jeho obvinenie a dvadsaťmesačná väzba umožnila mafii pripraviť ho o majetky. Okresný súd v Trnave plánuje vypočuť svedka – poškodeného Jurisu, ako aj ďalších dvoch svedkov.

Jankovská je v súčasnosti stíhaná pre podozrenia z korupcie, ako aj pre kauzu známu ako Fatima. V rámci nej podľa orgánov činných v trestnom konaní pomohla v minulosti získať príslušníkovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne, konkrétne bar Fatima za úplatok tri milióny slovenských korún. Majiteľmi baru boli práve Janíček a Strelčík.

Viac k témam: Kauza Fatima, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd neotvoril obnovené konanie Janíčka z baru Fatima, dôvodom boli nedostatky pri doručovaní zásielky svedkovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: