Súd má schvaľovať dohodu s policajným funkcionárom z kauzy Očistec

13.3.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na štvrtok 17. marca verejné zasadnutie s bývalým policajným funkcionárom Vladimírom B. V jeho prípade podal prokurátor v januári na súd návrh na schválenie dohody o vine a treste.

Bývalý zástupca riaditeľa expozitúry Západ národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry je stíhaný pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a prijímanie úplatku.

Vladimír B. bol obvinený v rámci akcie Očistec zameranej na nezákonné aktivity vysokých policajných funkcionárov. Podľa obvinenia napríklad za finančnú odmenu kryl daňovú trestnú činnosť bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby Františka B. Stíhaný je tiež v rámci prípadu známeho ako Agentúra, ktorý sa tiež týka korupcie.

V rámci akcie Očistec zadržali koncom roka 2020 viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Stíhaní sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy činov alebo trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa. V kauze figurujú okrem iných aj bývalý policajný prezident Tibor G., exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter H. alebo bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K.

Viac k témam: Trestná činnosť, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd má schvaľovať dohodu s policajným funkcionárom z kauzy Očistec © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: