Súd čoskoro rozhodne o odsúdenom úradníkovi Fleischerovi z kauzy Očistec

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku by mal vo štvrtok 7. apríla rozhodovať o nariadení výkonu náhradného trestu odňatia slobody pre odsúdeného úradníka z kauzy Očistec. Súd totiž Martinovi Fleischerovi popri podmienečnom treste odňatia slobody v auguste minulého roku uložil aj peňažný trest vo výške 150 000 eur.

Pokiaľ odsúdený čiastku neuhradí, súd ukladá podľa Trestného zákona náhradný trest odňatia slobody do päť rokov. Pôvodne mal súd v tejto veci rozhodovať už 24. marca, verejné zasadnutie však zrušili pre práceneschopnosť sudcu.

Trest dostala aj manželka Fleischera

Samosudca Špecializovaného trestného súdu v auguste minulého roku schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a bývalým šéfom sekcie ekonomiky ministerstva vnútra Martinom Fleischerom. Súd obvinenému uložil trest odňatia slobody v trvaní dvoch rokov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní piatich rokov.

Takisto mu súd uložil peňažný trest, zákaz stretávania sa s osobami, ktoré majú na neho negatívny vplyv, ako aj povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka. Rovnaký trest uložil súd aj jeho manželke Margaréte, akurát finančný trest v jej prípade predstavoval 30 000 eur. Dôvodom odsúdenia manželov bola korupčná trestná činnosť.

Zadržaní bývalí policajní funkcionári

V rámci akcie Očistec zadržali koncom roka 2020 viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Stíhaní sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy činov alebo trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa.

V kauze figurujú okrem iných aj bývalý policajný prezident Tibor G., exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter H. alebo bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K.

Viac k témam: Kauza Očistec, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd čoskoro rozhodne o odsúdenom úradníkovi Fleischerovi z kauzy Očistec © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: