Stoltenberg apeluje na zosilnenie pomoci pre Ukrajinu, členské štáty by mali poskytnúť ďalšie zbrane

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg vyzýva členské štáty aliancie, aby poskytli Ukrajine viac zbraní a nielen obranné protitankové zbrane a protivzdušnú obranu.

„Vyzval som spojencov, aby poskytli ďalšiu pomoc v podobe rôznych typov systémov, ľahkých aj ťažších zbraní,“ vyjadril sa Stoltenberg vo štvrtok pred stretnutím ministrov zahraničných vecí štátov NATO v Bruseli.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Členské štáty NATO, nie však NATO ako organizácia, podľa Stoltenberga poskytujú Ukrajine rôzne druhy zbraní a ďalšej podpory, no 30 spojencov by mohlo robiť viac. „Ukrajina bojuje v obrannej vojne, takže toto rozlišovanie medzi útočnými a obrannými zbraňami v skutočnosti nemá žiadny zmysel,“ poznamenal.

Stoltenberg zároveň zdôraznil, že pre NATO je dôležité nedať sa zatiahnuť do širšej vojny s Ruskom. „NATO na miesto neposiela jednotky. Máme tiež zodpovednosť za to, aby sme zabránili tomuto konfliktu v eskalácii mimo Ukrajiny, a aby sa stal ešte smrteľnejším, nebezpečnejším a ničivejším,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Stoltenberg apeluje na zosilnenie pomoci pre Ukrajinu, členské štáty by mali poskytnúť ďalšie zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: