Štátny žalobca navrhuje pre Babiša v kauze Čapí hnízdo podmienečný trest a pokutu, obžalovaná je aj Mayerová

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Český štátny zástupca Jaroslav Šaroch navrhuje pre bývalého premiéra Andreja Babiša v súvislosti s kauzou Čapí hnízdo trojročný podmienečný trest odložený na skúšobnú dobu päť rokov. S odvolaním sa na dva nemenované zdroje zo súdnictva o tom informuje spravodajský portál Seznam Zprávy s tým, že v obžalobe chce pre neho tiež peňažný trest vo výške 10 miliónov korún.

Okrem Babiša je v kauze obžalovaná aj bývalá manažérka konglomerátu Agrofert Jana Mayerová, ktorej štátny zástupca navrhuje rovnaký podmienečný trest a pokutu 500-tisíc korún. Obom pritom podľa trestnej kvalifikácie hrozí päť až desať rokov väzenia.

Hovorca pražského mestského štátneho zastupiteľstva Aleš Cimbala sa k Šarochovmu návrhu nechcel vyjadrovať. Poznamenal len, že návrh nie je konečný a môže sa líšiť od toho, čo prípadne padne na súde.

Kauza sa týka farmy Čapí hnízdo, ktorá dostala dotácie z európskych zdrojov po tom, ako jej vlastníctvo prešlo z Babišovho konglomerátu Agrofert na jeho rodinných príslušníkov. Eurofondy boli určené pre malé a stredne veľké podniky, pod ktoré Agrofert nespadá. Agrofert neskôr prevzal späť vlastníctvo farmy. Babiš je v kauze obžalovaný za pomoc k dotačnému podvodu. Mayerová by podľa obžaloby mala byť tou, ktorá sa dopustila podvodu.

Viac k témam: Kauza Čapí hnízdo
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátny žalobca navrhuje pre Babiša v kauze Čapí hnízdo podmienečný trest a pokutu, obžalovaná je aj Mayerová © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: