Spoločnosť LANXESS rozširuje sortiment kompozitných materiálov Tepex flowcore. Využitie nájdu najmä v automobilovom priemysle

24.3.2022 (Webnoviny.sk) –
Termoplastické kompozity vhodné pre lisovanie pod tlakom
Ľahké komponenty pre automobily, športové vybavenie a spotrebný tovar

Spoločnosť LANXESS je so svojimi výrobkami Tepex jedným z popredných výrobcov termoplastických kompozitov pre ľahké a odolné konštrukčné prvky. LANXESS aktuálne rozšíril a optimalizoval  sortiment produktov Tepex flowcore, ktorý je prispôsobený mnohým variantom procesu lisovania. Nové kompozity majú podobné mechanické vlastnosti ako termosetové plošné výlisky s polymérnou maticou (sheet molding compounds, SMC), ale sú oveľa tvárnejšie a ľahšie sa recyklujú. “S radom flowcore Tepex sa zameriavame najmä na panely podvozkov a batožinové priestory automobilov, ale aj na komponenty, ako sú veľké obaly a kryty batérií,” hovorí Sabrina Anders, projektová manažérka pre radu Tepex flowcore v obchodnej jednotke High Performance Materials spoločnosti LANXESS. Tepex flowcore sa už osvedčil v sériovej výrobe, napríklad sa používa v nosníku nárazníka pre sedan strednej triedy jedného z japonských výrobcov automobilov.

Niekoľko možností spracovania

Nové kompozity sú z hľadiska spracovania veľmi univerzálne. Sú v ponuke s maticou na báze rôznych materiálov: polypropylén, polyamid 6, polyamid 12, termoplastický polyuretán alebo nehorľavý polykarbonát. Na rozdiel od kompozitu Tepex dynalite nie sú vystužené nekonečnými, ale dlhými sklenými vláknami. Voči iným materiálom zosilnenými krátkymi vláknami sú výrazne pevnejšie.

“Majú také dobré vlastnosti, že dokážu s veľkou presnosťou reprodukovať krehké oblasti komponentov. Steny sú tiež veľmi tenké,” hovorí Anders. Materiály Tepex flowcore a Tepex dynalite sa môžu používať aj spoločne pri lisovaní. Kompozity Tepex flowcore sú rovnako ako rad Tepex dynalite vhodné na hybridné tvarovanie.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnych plastoch a kompozitoch

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2021 dosiahol obrat 7,6 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 900 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o sortimente výrobkov Tepex a ľahkých konštrukciách LANXESS nájdete na www.tepex.com a https://lightweight.lanxess.com.

Informačný servis

Viac k témam: LANXESS, PR, Tepex flowcore
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť LANXESS rozširuje sortiment kompozitných materiálov Tepex flowcore. Využitie nájdu najmä v automobilovom priemysle © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: