Spoločnosť Jungheinrich opäť získala platinové ocenenie za udržateľnosť

20.10.2022 (Webnoviny.sk) –
Spoločnosť Jungheinrich sa opäť zaradila medzi jedno percento najudržateľnejších spoločností sveta
Obnovené ocenenie EcoVadis za vynikajúce výsledky v oblasti ochrany životného prostredia
Konzistentná ekologická stratégia vypracovaná na základe podrobnej súvahy emisií CO2

Spoločnosť Jungheinrich už po druhý krát za sebou získala ocenenie EcoVadis za udržateľnosť. Dostala sa tak medzi jedno percento najudržateľnejších spoločností sveta v oblasti ochrany životného prostredia, ľudských práv a udržateľného obstarávania.

Ako sú na tom spoločnosti z hľadiska spoločensky zodpovedného podnikania? Ratingová agentúra EcoVadis si položila túto otázku pri analýza viac ako 100 000 spoločností na celom svete. Iba jedno percento najudržateľnejších z nich ocenila svojím najvyšším platinovým certifikátom. Spoločnosť Jungheinrich získala toto ocenenie za udržateľnosť už druhý krát po sebe a podľa EcoVadis opäť sa zaradila medzi najudržateľnejšie spoločnosti na svete. Dr. Lars Brzoska, predseda správnej rady spoločnosti Jungheinrich AG, povedal: “Jungheinrich vytvára udržateľnú hodnotu – dokazuje to aj opakované platinové ocenenie EcoVadis. Ako rodinná firma považujeme za svoju úlohu prinášať ekonomicky úspešné a inovatívne produkty, no zároveň sa správať ekologicky a spoločensky zodpovedne.”

EcoVadis predstavuje mimoriadne uznanie činnosti spoločnosti Jungheinrich v oblasti ochrany životného prostredia. Aktivity spoločnosti v tejto oblasti boli označené ako “vynikajúce”. Jungheinrich sa neustále približuje k cieľu stať sa uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou a jednoznačne sa prihlásil k parížskej klimatickej dohode. V hodnotení EcoVadis bolo zohľadnené aj používanie obnoviteľných zdrojov energie, napríklad generovanie vlastnej solárnej energie prostredníctvom fotovoltaických systémov. Skupina Jungheinrich navyše už pred viacerými rokmi prijala vlastný Kódex o ochrane práce a ľudských práv, ktorým sa riadi všetkých jej 41 spoločností pre priamy predaj po celom svete. Aby bolo zabezpečené udržateľné obstarávanie, spoločnosť Jungheinrich systematicky vyhodnocuje správanie svojich dodávateľov v oblasti ľudských práv, životného prostredia a dodržiavania predpisov. Patrí sem viac ako 700 dodávateľov, ktorí tvoria vyše 75 % globálneho predajného objemu Jungheinrich.

Súčasné platinové hodnotenie je už štvrtým ocenením v rade, ktoré agentúra EcoVadis udelila spoločnosti Jungheinrich. V rokoch 2019 a 2020 získala spoločnosť Jungheinrich zlaté a v roku 2021 po prvý krát platinové ocenenie. Zo svojich záväzkov voči udržateľnosti nebude spoločnosť Jungheinrich poľavovať ani naďalej.

Agentúra EcoVadis ako popredná svetová inštitúcia v oblasti hodnotenia spoločensky zodpovedného podnikania hodnotila viac ako 100 000 spoločností z celého sveta. Jej metodológia je založená na medzinárodných normách pre udržateľnosť a zohľadňuje viac ako 200 predajných kategórií naprieč vyše 175 krajinami. Základom pre hodnotenie je 21 indikátorov zo štyroch oblastí: životné prostredie, pracovné a ľudské práva, etika a udržateľné obstarávanie.

O spoločnosti Jungheinrich

Ako popredný svetový poskytovateľ intralogistických služieb prináša spoločnosť Jungheinrich inovatívne a udržateľné produkty a riešenia pre tok tovarov už 70 rokov. Táto hamburská rodinná firma je priekopníkom vo svojom sektore a za svoj cieľ považuje vytvorenie skladu budúcnosti.

Informačný servis

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: