Spoločnosť Henkel Slovensko podporuje rodičov aj najmenších členov rodiny Henkel

3.10.2022 (Webnoviny.sk) – Pestrá ponuka benefitov, skrátené úväzky, škôlka pre deti zamestnancov či flexibilita v organizácii pracovného času sú len niektoré z aspektov, na ktorých spoločnosť Henkel Slovensko stavia svoj komplexný prístup k starostlivosti o zamestnancov s deťmi a nezabúdajú ani na zamestnancov na materskej či rodičovskej dovolenke. Pre spoločnosť je dôležité, aby sa zamestnanci cítili jej súčasťou aj v tom najkrajšom životnom období, keď sa naplno venujú starostlivosti o nový prírastok v rodine. Okrem štandardných benefitov teraz pripravila pre najmenších členov Henkel rodiny aj milý a praktický darček – detské body, ktoré isto poteší rodičov počas prvých mesiacov materskej dovolenky.

Spoločnosť Henkel je vo svojich základoch rodinná firma. Už jej zakladateľ Fritz Henkel mimoriadne dbal na starostlivosť o zamestnancov a podpora zamestnancov a rodiny sú dodnes jedným zo základných pilierov spoločnosti. Spoločnosti Henkel Slovensko mimoriadne záleží na tom, aby potreby svojich zamestnancov čo najlepšie skĺbila s potrebami firmy. Dvojnásobne to platí pre ženy či mužov na materskej a rodičovskej dovolenke, ktorých chce ako zamestnávateľ podporiť v novej životnej etape.

Prečo považovať deti za zabijakov kariéry? Deti v spoločnosti Henkel vnímame naopak ako posilňovač kariéry! Sú ohromené a hrdé na to, že majú pracujúcich rodičov, čo motivuje aj ich samotných do budúcna. V spoločnosti Henkel Slovensko robíme všetko pre to, aby sme vytvárali podmienky pre skĺbenie pracovného a súkromného života našich zamestnancov. Čísla návratnosti ukazujú, že je to správna cesta,” uvádza prezident spoločnosti Henkel Slovensko, Christian Schulz.

Rozmanitá ponuka benefitov aj počas materskej či rodičovskej dovolenky

Zamestnanci na materskej či rodičovskej dovolenke môžu tešiť z množstva benefitov, ktoré im pomôžu pri starostlivosti o nového člena domácnosti. Pri narodení či adopcii dieťaťa získavajú mamičky či oteckovia príspevok v hodnote 100 €. Zdravie najmenších je pre rodičov na prvom mieste, preto si môžu z ponuky benefitov vybrať poukážku na zdravotnú starostlivosť o bábätko. Medzi obľúbené benefity patrí tiež rekreačný benefit v hodnote 250 €. Ak potrebujú zamestnanci na materskej či rodičovskej dovolenke a ich blízki pomoc vo finančných, právnych otázkach či v oblasti duševného zdravia, môžu sa obrátiť na Zamestnanecký asistenčný program (Employee assistance program). Naďalej môžu využívať všetky zľavy určené pre zamestnancov spoločnosti Henkel Slovensko, či už v obľúbenej firemnej predajni Henkel Shop, alebo v rôznych iných prevádzkach.

“Pestrá ponuka benefitov je dôležitá, ale my chceme ponúknuť viac. Záleží nám na tom, aby sa aj v období, keď sa venujú najmä svojej rodine, cítili byť našou súčasťou. Snažíme sa ich aktívne zapojiť do diania vo firme, pozývame ich na rôzne firemné akcie a posielame im aktuálne informácie o tom, čo sa u nás deje, ak o to prejavia záujem,” hovorí Zuzana Kaňuchová, riaditeľka korporátnej komunikácie Henkel Slovensko, Henkel ČR a Henkel Magyarorzság.

Podpora zamestnancov na materskej či rodičovskej dovolenke nemusí byť o veľkých gestách. “Niekedy poteší aj drobnosť, milý darček, ktorý symbolizuje to, že na nich myslíme a tešíme sa na ich návrat medzi nás. Tentokrát sme v spolupráci s chránenými dielňami pre našich najmenších členov rodiny Henkel Slovensko pripravili detské body s vtipným odkazom a milým venovaním. Veríme, že prinesie radosť veľkým aj malým ‚Henklákom‘,” vysvetľuje Zuzana Kaňuchová.

Všestranná podpora pri návrate do práce

Pri návrate do práce je pre mamičky a oteckov asi najdôležitejšia flexibilita, preto spoločnosť Henkel Slovensko ponúka skrátené úväzky a flexibilné rozloženie pracovného týždňa. Ďalším unikátnym benefitom, ktorý rodičom výrazne uľahčí návrat do práce je Henkel škôlka pre deti zamestnancov od 2 rokov. Okrem Nemecka je Slovensko jediná krajina z 50, kde Henkel pôsobí, ktorá má škôlku pre deti zamestnancov. To, že sa k nám zamestnanci po skončení rodičovskej dovolenky radi vracajú, potvrdzujú aj čísla – priemerne sa do práce vráti až 96 % zamestnancov.

V roku 2020 sa spoločnosť so svojím komplexným programom podpory návratu z materskej a rodičovskej dovolenky a vytvárania rovných príležitostí zaradila medzi finalistov prestížnej ankety Via Bona v kategórii Výnimočný zamestnávateľ. Zdá sa teda, že spoločnosti sa darí vytvárať pre návrat týchto zamestnancov podmienky, ktoré naozaj zohľadňujú ich novú životnú situáciu. “Naším cieľom je, aby cítili všestrannú podporu a mohli si byť istí, že kým oni pracujú, ich dieťa je v poriadku. Skĺbiť starostlivosť o domácnosť s kariérou si vyžaduje mimoriadne nasadenie. Ceníme si, že sa k nám zamestnanci po materskej či rodičovskej dovolenke chcú vrátiť a aj naďalej sa budeme snažiť pre nich vytvárať tie najlepšie podmienky,” dodáva Zuzana Kaňuchová.

Informačný servis

Viac k témam: Henkel, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Henkel Slovensko podporuje rodičov aj najmenších členov rodiny Henkel © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: