Spoločnosť Arca Capital do konkurzu nepôjde. Aby vyplatila aspoň časť svojich pohľadávok, súd nariadil reštrukturalizáciu

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Bratislava I vyhovel návrhu spoločnosti Arca Capital Slovakia a potvrdil jej reštrukturalizačný plán. Súd dospel k záveru, že reštrukturalizačný plán je v súlade s kolektívnym záujmom veriteľov a poskytuje im výrazne vyššie uspokojenie ako v konkurze. Informovala o tom spoločnosť Arca Capital Slovakia.

Veritelia sa dostanú k svojim peniazom

Súd podľa vyjadrení spoločnosti skonštatoval, že reštrukturalizačný plán spoločnosti Arca Capital Slovakia je podkladom pre podstatne lepšie uspokojenie veriteľov, ako by dosiahli v prípade konkurzu.

Zároveň sa súd stotožnil s argumentáciou spoločnosti o reálnej udržateľnosti reštrukturalizačného plánu. Firma Arca Capital Slovakia vníma rozhodnutie súdu pozitívne.

Ešte koncom minulého roka väčšina veriteľov súhlasila s reštrukturalizačným plánom firmy. V celkovom súčte všetkých prítomných veriteľov však prejavilo podporu reštrukturalizačnému plánu takmer 68 % hlasov z prítomných veriteľov.

Vyplatenie pohľadávok

Aktuálne rozhodnutie súdu tak nahradilo aj nesúhlasné hlasy. Nezabezpečení veritelia majú podľa plánu získať uspokojenie pohľadávok do výšky 72,98 % v horizonte piatich rokov.

Päťčlenný veriteľský výbor tvorí Slovenská sporiteľňa, Asset Management Slovenskej sporiteľne, správ. spol., Privatbanka a Vladimír Kozový a Ľudovít Olejár zastúpení advokátskou kanceláriou Fardous Partners.

Za schválenie aktuálneho reštrukturalizačného plánu boli Slovenská sporiteľňa, Asset Management Slovenskej sporiteľne, správ. spol. a Privatbanka.

Viac k témam: Konkurzné konanie, Reštrukturalizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Arca Capital do konkurzu nepôjde. Aby vyplatila aspoň časť svojich pohľadávok, súd nariadil reštrukturalizáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: