Spojené kráľovstvo a Litva posilnia svoje obranné a obchodné vzťahy

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené kráľovstvo a Litva podpísali spoločnú deklaráciu o posilnení obranných a obchodných vzťahov. Ministri podpísali dohodu pri príležitosti 100. výročia vzájomných vzťahov krajín, informoval britský rezort zahraničia.

Britská ministerka zahraničia Liz Trussová a jej litovský rezortný kolega Gabrielius Landsbergis pri podpise dohody súhlasili s väčšou bezpečnostnou a ekonomickou spoluprácou medzi Veľkou Britániou a Litvou v rámci kroku, ktorého cieľom je pomôcť „ďalšiemu rozvoju globálnej siete slobody Spojeného kráľovstva,“ uvádza spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ministri podpísali dohodu na pozadí ruskej invázie na Ukrajinu. Trussová pri podpisovaní dokumentu pochválila Litvu, že sa postavila Rusku.

Spojené kráľovstvo a Litva sú dve krajiny, ktoré veria v slobodu a suverenitu a ktoré sa postavia autoritárskym režimom v Európe a vo svete. Spolu stojíme pri Ukrajine čeliac nelegálnej, barbarskej vojne Ruska,“ povedala šéfka britskej diplomacie.

Viac k témam: Deklarácia, Invázia, obchodné vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt, Spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojené kráľovstvo a Litva posilnia svoje obranné a obchodné vzťahy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: