Som neovplyvniteľný a nenechám sa nikým vydierať, odkázal Žilinka šéfovi Smeru

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka odmieta, že by bol vydieraný najvyššími ústavnými činiteľmi a špeciálnym prokurátorom. Vo svojom profile na sociálnej sieti tak reagoval na vyjadrenie strany Smer – sociálna demokracia zo soboty (23. apríla).

Jej tvrdenie označil za nepravdivé. Podčiarkol, že pri vykonávaní svojich pôsobnosti a zákonných oprávnení vždy a v každej veci postupoval a rozhodoval samostatne, v súlade so sľubom, ktorý zložil pri vymenovaní do funkcie generálneho prokurátora.

Zákon na prvom mieste

Žilinka tiež podotkol, že by nikdy nedopustil žiadne pokusy o ovplyvňovanie výkonu svojich ústavných a zákonných kompetencií zo strany kohokoľvek, a to ani zo strany najvyšších ústavných činiteľov.

„Zdôrazňujem, že tak ako doposiaľ, nikdy sa pri výkone mojej pôsobnosti nedám ovplyvniť nikým a ničím a už vôbec nie záujmami politických strán, či tlaku verejnej mienky alebo médií. Aj naďalej bude pre mňa jediným imperatívom zákon,“ uzavrel.

Zatváranie politickej opozície

Strana Smer-SD v súvislosti s rozhodnutím sudcu Špecializovaného trestného súdu o väzbe pre obvineného Roberta Kaliňáka uviedla, že stojí za obvineným bývalým ministrom.

Vníma ho ako nevinného človeka a obeť politických represálií. „Naplnili sa naše slová. Štátna mafia vedená Čaputovou, Hegerom, Lipšicom a Matovičom, ktorá zneužila vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry NAKA, dovydierala generálneho prokurátora a sudcov Špecializovaného trestného súdu, sa rozhodla všetkých oponentov pozatvárať,“ uviedla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Vydieranie, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Som neovplyvniteľný a nenechám sa nikým vydierať, odkázal Žilinka šéfovi Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: