Sníva Maďarsko o Zakarpatsku? Ukrajinská vicepremiérka tvrdo skritizovala postoj suseda

23.3.2022 (Webnoviny.sk) – Spôsob, akým oficiálne maďarské vedenie v ostatnom čase zaobchádza s Ukrajinou, je horší ako v prípade niektorých ruských „satelitov“ z bývalého Sovietskeho zväzu. Na Telegrame sa takto vyjadrila ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková.

Podľa nej Maďarsko nepodporuje sankcie voči Rusku, neposkytuje zbrane a odmieta ich tranzit cez svoje územie. „Hovoria ´nie´ prakticky na všetko. Len veľmi málo odlišuje oficiálnu rétoriku Budapešti od otvoreného proruského postoja. Je to preto, že chcú ruský plyn so zľavou alebo možno preto, že potichu snívajú o našom Zakarpatsku?“ napísala.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vereščuková tvrdí, že Maďarsko by sa malo postaviť na správnu stranu, a to na stranu civilizovaného sveta. Dúfa, že neurobí také chyby, ako v druhej svetovej vojne. „Áno, správna voľba je na začiatku vždy ťažká, ale v budúcnosti sa dá vďaka nej ľahko žiť. Práve preto je táto voľba správna,“ skonštatovala 42-ročná ukrajinská politička.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Sníva Maďarsko o Zakarpatsku? Ukrajinská vicepremiérka tvrdo skritizovala postoj suseda © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: