Smer-SD sa nevzdáva a opäť sa pokúsi odvolať Mikulca, vraj nedokáže riadiť utečeneckú krízu

24.3.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) opätovne predložili do parlamentu návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OľaNO) z funkcie. Okrem 27 poslancov strany Smer-SD sa pod návrh podpísali aj traja nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. V tlačovej správe o tom informoval tlačový odbor strany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Smer-SD návrh na odvolanie odôvodňuje tým, že Mikulec kriticky nezvláda riadenie utečeneckej krízy, ktorú spôsobil vojenský konflikt na Ukrajine.

„Minister vnútra niekoľkokrát opakoval, že Slovensko je na prípadnú migračnú vlnu z Ukrajiny pripravené a štát má situáciu pod kontrolou. Skutočnosť však bola taká, že štát v koordinácii a riadení utečeneckej krízy kriticky zlyhal, pričom všetku dôležitú prácu odvádzali bežní ľudia, dobrovoľníci a samosprávy,“ uvádza strana v stanovisku.

Schôdza o odvolávaní ministra musí byť podľa zákona predsedom Národnej rady SR zvolaná do siedmich dní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolanie z funkcie, Odvolávanie, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenecká kríza, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD sa nevzdáva a opäť sa pokúsi odvolať Mikulca, vraj nedokáže riadiť utečeneckú krízu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: