Smer-SD podá návrh na odvolanie Hegerovej vlády, darovaním systému S-300 vážne ohrozila Slovensko a mier

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Opozičná strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) podá v najbližších dňoch návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu na odvolanie vlády z dôvodu darovania systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine.

Pre agentúru SITA to povedal hovorca strany Ján Mažgút. Podľa neho sú otvorení možnosti, aby podpisy na zvolanie schôdze pridali aj ostatné opozičné strany. K zvolaniu schôdze je potrebných aspoň 30 podpisov.

Schôdza sa musí uskutočniť

Pri odvolávaní vlády alebo jej člena sa schôdza musí uskutočniť. V tomto prípade neplatí, že ak poslanecké plénum program schôdze neschváli, tak sa schôdza neuskutoční.

Je pravdepodobné, že by sa odvolávanie kabinetu premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) mohlo uskutočniť počas riadnej schôdze, ktorá sa začína na budúci týždeň 26. apríla.

Vláda vážne ohrozila mier

Opozičný Smer-SD 8. apríla avizoval, že podá návrh na odvolanie vlády. Napokon tak neurobil, zrejme pre blížiace sa veľkonočné sviatky.

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha tvrdil, že situácia nebola tak vážna od vzniku SR v roku 1993 a mier nikto tak vážne neohrozil ako vláda premiéra Hegera, keď darovala systém S-300 bez adekvátnej náhrady.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolanie vlády, rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD podá návrh na odvolanie Hegerovej vlády, darovaním systému S-300 vážne ohrozila Slovensko a mier © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: